Раководни лица на Агенција за администрација

Спасе Глигоров - Директор

Агрон Сефери - Заменик директор


Вработени во Агенција за администрација


Миланчо Успрцов - Генерален секретар


Сектор за правни работи:

Горан Цветковски - Раководител на сектор

Маријана Трипуновска - Помошник раководител на сектор


Одделение за нормативно-правни работи и соработка со институциите во јавниот сектор:

Димитар Каранфиловски - Раководител на одделение

Сања Каровска - Советник 


Одделение за одлучување по жалби и приговори на државните службеници:

м-р Ардита Челику - Советник

Стефан Темков - Советник

Милица Неделковска Србиноска - Советник

Александар Коруноски - Помлад соработник

Вахид Коца - Помлад соработник 

Ивана Момироска - Помлад референт


Одделение за одлучување по жалби и приговори на јавните службеници:

Сулејман Сулејмановски - Раководител на одделение

Марина Костовска - Советник

Наташа Орушевска - Советник

Бурхан Мемеди - Помлад соработник

м-р Сања Игњатовска - Помлад соработник


Сектор за селекција на кандидати за вработување:

Изабела Младенова-Цветковска - Раководител на сектор


Одделение за јавен оглас и административна селекција:

д-р Марјан Патлиџанковски - Раководител на одделение

Андријана Сапаловска - Советник

Фатмире Авдурамани - Советник

Бојан Димчевски - Советник

м-р Мaja Ивановска - Советник

Емануела Петкова - Советник

Елена Душегубечка Јанковска - Виш соработник

Имран Бајрами - Помлад соработник

Каљтрине Незири - Помлад соработник

Минире Битиќ - Самостоен референт

Алмина Демири - Помлад референт


Одделение за спроведување на испити, интервју и тест на личност:

Елена Граматикова - Раководител на одделение

Олгица Митевска - Советник

Оливер Пешевски - Советник

Ива Тоневска - Советник

Благојче Лазороски - Соработник

Антонија Андонова - Помлад соработник

м-р Хилда Дрндар - Помлад соработник

Кристина Трајаноска - Помлад референт


Сектор за стручно-административни работи и јавни набавки:

Андријана Јанкуловска Ангеловска - Раководител на сектор


Одделение за стручни работи и архивско и канцелариско работење:

м-р Маја Миленковска - Раководител на одделение

Јадранка Петрова - Советник

Неда Даниловска - Советник

Даниела Стојановска Џинговска - Советник

Бурим Абази - Помлад соработник 

Никола Кузмановски - Самостоен референт

Трајче Мишевски - Самостоен референт

Сања Усовиќ - Самостоен референт

Џулиа Селим Мемед - Самостоен референт

Верица Ѓорѓиева - Виш референт

Сузана Сабух - Виш референт

Виолета Марковска - Виш референт

Роберт Златанов - Возач


Одделение за информатичка технологија и поддршка:

Василе Неделкоски - Советник

Катерина Манева - Помлад соработник

Идриз Билибани - Помлад соработник

Алберт Мифтар - Помлад соработник


Одделение за јавни набавки:

Јасмина Стојановска - Советник

Весна Николова - Помлад соработник

Харун Дехари - Помлад соработник


Распоред и опис на работните места на одделенија надвор од секторите:

Одделение за управување со човечки ресурси:

м-р Слаѓана Поповска - Виш соработник

м-р Анета Димовска - Помлад соработник

Марјана Зафировска - Помлад соработник


Одделение за финансиски прашања:

Весна Тодоровска - Раководител на одделение

Елена Костадинова Витанова - Советник

Александар Ѓорѓиев - Помлад соработник

Љубица Саровска - Самостоен референт


Одделение за внатрешна ревизија:

Маргарита Илиевска - Раководител на одделение